• 08.06.16, 11:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Toidutööstused: ootame riigilt koostööd, mitte vastandamist

Toidutööstused jagavad muret rahva tervise pärast, kuid ootavad riigilt koostööd, mitte pidevat vastandamist, ütles Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp täna Tasakaalustatud toitumise konverentsi avakõnes.
Toiduliidu juht Sirje Potisepp.
  • Toiduliidu juht Sirje Potisepp. Foto: Erakogu
„Toitumise ja liikumise rohelise raamatu valmimisprotsessis on sotsiaalministeerium teinud kohalikest toidutööstustest peasüüdlase, kes vastutab Eesti rahva tervisenäitajate halvenemise ning ülekaalulise ja rasvumise eest,“ ütles Potisepp. „Seda on eriti nördima panev kuulda arvestades, et kohalikud toidutootjad on viimastel aastatel omaalgatuslikult oluliselt vähendanud toodetes sisalduva suhkru, rasva ja soola osakaalu.“
Potisepa sõnul oli üllatav, kuidas minister Jevgeni Ossinovski levitas möödunud nädalal terve saalitäie inimeste ees Tervise Arengu Instituudi konverentsil valeinfot nagu oleks toitumise ja liikumise rohelise raamatu töörühm teinud ettepaneku kehtestada maks suhkrutele ja teatud rasvhapetele. „Vastupidi – töörühm on kahel korral välja hääletanud toidumaksud kui ebaefektiivse meetme rahva tervisenäitajate parandamisel,“ rõhutas Potisepp. „Minu meelest ei ole nii, et poliitikutele on kõik lubatud. Ma loodan, et inimesed saavad aru poliitilisest populismist ja teevad omad järeldused,“ lisas Potisepp. „Samal ajal on toidutootjad teinud mitmeid ettepanekuid, kuidas ülekaalulisusele ja rasvumisele efektiivselt tegeleda, kuid paraku puudub igasugune teineteist arvestav dialoog riigi ja tootjate vahel.“
Potisepp rõhutas, et ülekaalulisus ja rasvumine pole Eestis tekkinud üleöö. „Ma väidan, et teavitustööga tasakaalustatud toitumisest ei ole riigi tasandil Eestis peaaegu tegeletud. Kuid seda ootame kodanikena ja ettevõtjatena riigilt kõige enam. Toitumisest ja toidust räägitakse justkui palju, kuid ometigi pole inimesed endiselt teadlikud, milline on normaalne söömine. On küüniline arvata, et käsud ja keelud aitavad seda olukorda kuidagi muuta,“ lisas Potisepp.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 15.01.25, 12:23
TOP 50 | Kes on 2024. aasta suurimad maksumaksjad tööstuses?
3
Uudised
  • 17.01.25, 10:09
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro loobub tegevdirektori ametist. “Lootsin järeltulija leida oma majast ja leidsin”
Selgus, kes saab uueks juhiks
4
Uudised
  • 16.01.25, 07:52
Aquaphor avab Jüris tööriistade tehase
5
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
6
Uudised
  • 15.01.25, 08:10
Tekstiilijäätmest tehakse paneel. Sillamäele planeeritav tootmine sai pea 40 miljonit toetust
Terve maailm otsib lahendusi, kuidas vanu riideid hiigelkogustes väärindada - Eesti tegi ära

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele