Rahvusvahelises võrdluses on Rootsi majanduskasvu kiiruselt seitsmendal kohal maailmas, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri, tuues samas välja ohupilved, mis seda pilti varjutavad.

- Rootsi kroonid.
- Foto: Andras Kralla
Esiteks
integratsiooniprobleemid. See grupp tööturul, kelle hulgas töötuse määr on
Rootsis kõige kõrgem, ehk väljaspool Euroopat sündinud sisserändajad, kasvab ajavahemikul 2015–2020 ligi 465 000 inimese võrra.
Teiseks
ülekuumenemise risk ja kitsaskohad majanduses. Rootsi
majandus kasvab ligi 4% tempos, kuid Rootsi valitsus annab gaasi juurde.
Kolmandaks riskikohaks tulikuum kinnisvaraturg ja rootslaste võlakoorma kasv.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Neljandaks kriis Euroopa Liidus ja risk, et Suurbritannia otsustab Euroopa Liidust lahkuda, mis kriisi veelgi süvendaks.
Viiendaks majanduskasvu aeglustumine maailma suurtes riikides ning võimalik kriis ühes või teises kohas Euroopa pangandussüsteemis.
Autor: Äripäev.ee
Seotud lood
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.