3D-seadmete kasutamine on jõudnud Eesti hambaravisse

3D-tehnoloogia jõuab hambaravisse.
3D-tehnoloogia jõuab hambaravisse.

Paar aastat tagasi ei teatud 3D tehnoloogia kasutamisest palju, aga tänaseks on selle tehnoloogia areng jõudnud niikaugele, et seadmeid kasutatakse meditsiinis ja näiteks hambaravis.

Sakala Hambaravis valmistatakse ühevisiidiliselt täiskeraamilisi restauratsioone, mis on viinud hambaravi uuele ja patsiendisõbralikumale tasemele.

„Uue Cerec CAD/CAM tehnoloogia puhul on vähenenud raviks kuluv aeg, arstivisiitide arv ja lõppkokkuvõttes ka kulutused,“ nendib Sakala Hambaravi tegevjuht Hendrik Kiige.

Tema sõnul on lisaks Sakala Hambaravile veel mõnes erakliinikus sarnane 3D ravitehnoloogia kasutusel, kuid enamik ehk 98% Eesti hambaravikabinettidest on jäänud truuks meetoditele, mis on olnud kasutusel viimased aastakümned.

Hambaravis kasutusele võetud uue põlvkonna 3D seade Sirona Cerec CAD / CAM täissüsteem võimaldab valmistada kõigest loetud tundidega kõrge kvaliteediga täiskeraamilisi restauratsioone, sealhulgas kroone, panuseid ja laminaate.

Kuidas hammast kohapeal freesitakse?

Peale taastatava hamba edukat ravi ja ettevalmistust pildistab hambaarst suus oleva hamba üles spetsiaalse 3D kaameraga. Valminud 3D pildi alusel luuakse Cereci seadmes virtuaalne 3D hammaste mudel, millest hambaarst kujundab tarkvara abil taastamisele kuuluva hamba või selle osa. Seejärel freesitakse taastamisele kuuluv hammas kohapeal valmis automaatse ja ülitäpse freesmasina abil. „Restauratsioonide valmistamiseks kasutame kõrge kvaliteediga ja vastupidavaid mineraalkeraamika blokke, mis sarnanevad inimese oma hambamaterjaliga,” selgitab Kiige. Peale restauratsiooni valmimist paigaldab hambaarst uue hamba või hambaosa patsiendile sama visiidi käigus suhu, taastades seeläbi soovitud hamba.

Taastatud hamba eluiga sõltub paljudest teguritest

Näiteks individuaalsest suuhügieenist, ülejäänud hammaskonna seisukorrast ja säilimisest, kuid praegune praktika näitab, et 3D tehnoloogiaga loodud hammas on vähemalt sama vastupidav kui hambalaboris käsitsi valmistatud hambaprotees.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara