Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2016. aasta jaanuaris võrreldes detsembriga 2,0% ja võrreldes eelmise aasta jaanuariga -0,1%, teatab Statistikaamet.

- Statistikaameti maja.
- Foto: Meeli Küttim
Tootjahinnaindeksit mõjutas jaanuaris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises, samuti hindade langus masinate ja seadmete remondis ja paigalduses.
2015. aasta jaanuariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus toiduainete tootmises, puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning mäetööstuses.
TööstustoodangArtikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna südames tegutsev Fedelta Accounting on hea näide sellest, kuidas raamatupidamisbüroo võib olla kliendi jaoks palju enamat kui numbrite hoidja. Ettevõtte nimi tuleneb ladinakeelsest sõnast fedelta – truudus – ja see väärtus on kogu büroo tööfilosoofia keskmes.