• 04.12.15, 17:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kiviõli Keemiatööstuse maksuvõlg on Sonda valla raskustesse viinud

Sonda vald seisab aasta lõpus silmitsi tõsiasjaga, et kaevandamisõiguse tasu mittelaekumise tõttu on neil eelarves 100 000 euro suurune auk, mis võib viia olukorrani, kus vald ei suuda oma töötajatele palka maksta.
Kiviõli Keemiatööstus
  • Kiviõli Keemiatööstus Foto: Erik Prozes
Kuna Kiviõli Keemiatööstus ei ole maksnud oodatud ulatuses kaevandamisõiguse tasu ehk viimase 70 000 euro suuruse arve asemel sai vald 3000 eurot, tähendab see suurt eelarveauku, mille lappimiseks on jäänud väga vähe aega. “Kõige keerulisemaks teebki olukorra see, et aasta lõpuni on jäänud väga vähe aega ja leida ühe kuu eelarvest selline summa on äärmiselt keeruline,” tõdes Sonda vallavanem Andrea Eiche.
Pikemalt loe ajalehest Põhjarannik
Autor: Gerli Romanovitš

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 19:24
Pidev areng ja kasutusmugavus on teinud LAN-võrkudest ettevõtetele asendamatu abilise
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele