Eesti puidutööstusel läheb hästi, potentsiaali on aga enamaks. Tehtud investeeringud annavad juba märgatavatu tulu ja sektorist võiks kasvada Eesti majanduse vedur.

- Harmet OÜ tootmine Sauel
- Foto: Andres Haabu
Aastat 2014 võib Eesti puidutööstusele ja -sektorile üldiselt igati kordaläinuks pidada. Sektor koos puidu-, paberi- ja mööblitööstuse ning metsamajandusega moodustas Eesti eelmise aasta SKP-st 5,3%.
Puidutööstuse lisandväärtus kasvas eelmisel aastal 11,3 %. Sektori ettevõtete müügitulu oli statistikaameti andmetel peaaegu kolm miljardit eurot. Puidutööstust võib pidada üheks kiiremini arenevaks lisandväärtuse kasvuga majandusharuks ning suurima käibega tööstusharuks Eestis.
Äripäeva puidutööstuse TOP5:
Artikkel jätkub pärast reklaami
1. Harmet OÜ
2. UPM-Kymmene Otepää AS
3. Combimill Sakala OÜ
4. Lemeks AS
5. Toftan AS
Lähemalt loe portaalist
aripaev.ee.
Autor: Mariliis Pinn, kaasautor
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olgu tegu väikese laoruumiga või suure logistikakeskusega – sobiva riiuli leiab igasse keskkonda. Õige valiku tegemisel tuleb arvestada mitmete teguritega, näiteks hoiustatavate esemete kaalu ja ruumi eripäradega. Siin on mõned praktilised soovitused, mis aitavad sobiva riiuli leida.