Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rapla lihatööstus Rey pankrotis

Aprillis teatas Rey Sealihakasvatus OÜ, et lõpetab pankroti tõttu tegevuse, kuid vaatamata sellele lootis AS Rey juhatuse liige Rait Kütt, et emafirma jätkab siiski tegevust. Nüüd tuli firmal rasketele aegadele ikkagi alla vanduda.
Eile teatas LHV Pank kui suurim võlausaldaja oma infokirjas, et AS Rey on sisse andnud pankrotiavalduse ning koondanud 43 töötajat. LHV märkis, et pankrotiavalduse esitas firma jätkuvalt raske olukorra tõttu sealihasektoris.
Rey suurim võlausaldaja on LHV, mille ees on firmal kohustusi 1,4 miljonit eurot. Maksuameti ees on firmal 90 054eurone kohustus.
Lihatööstus AS Rey, mille tütarettevõte OÜ Rey Seakasvatus kuulutas pankroti välja tänavu aprillis, kinnitas toona, et emafirma AS Rey jätkab tegevust.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Rey AS palus mullu augusti lõpus riigilt toetust sigadele sööda ja ravimite ostmiseks.
Tänavu aprillis toitis sigu kolm päeva Kehtna vald, kes saab kulutatud summa tagasi pankrotiprotsessist.
Äripäeval ei õnnestunud AS Rey juhatuse liikmetega kontakti saada, samuti ei vasta enam firma ametlik telefoninumber.
Autor: aripaev. ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele