Hapvali uus omanik on pika ajalooga Norra mööblitootja Helland Møbler, kes otsustas suurema osa oma tootmisest Eestisse kolida, kirjutas Lääne Elu.
Haapsalu külje all Pullapääl tegutsev Hapval AS oli Rootsi ettevõtte Hapval AB ainuomanduses 23 aastat, selle aasta 1. juulil sõlmiti müügitehing, mille järel läksid ettevõtte aktsiapakk ja võtmed üle Helland Møblerile. Kui palju Norra ettevõte Hapvali mööblitööstuse eest maksis, pooled ei avalda.
Helland MøblerASi tegevjuht Joakim Hellandi sõnul otsustati tootmine Eestisse tuua peamiselt Norra kõrgete tööjõukulude ja tooraine hinna tõttu.
Loe pikemalt Lääne Elust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele