• 29.06.15, 15:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tooraine hind on oluliselt langenud

Tänavu esimeses pooles tegid järsu languse läbi pea kõik toorained alates naftast kuni suhkruni ning kombivad nii aina uusi põhju.
Bloombergi tooraine indeks on võrreldes aasta algusega langenud küll vaid 4%, kuid teinud vahepeal läbi suure kõikumise.
Märtsi keskpaigas kukutasid odavad energiahinnad ja üldine optimism suurriikide majanduskasvu suhtes toorainete hinnad 12-aasta madalaimale tasemele. Järsu languse tegid pea kõik toorained alates naftast kuni suhkruni. Samal ajal alustas Euroopa Keskpank oma laiaulatuslikku võlakirjade ostuprogrammi ja USA majanduskasvu kohta tuli positiivseid uudiseid. Nende uudiste valguses prognoosis Goldman Sachs, et toorainete hinnad võivad järgmise kuue kuu jooksul kukkuda veel 20%, kuna tootmine aina kasvab.
Loe rohkem Äripäevast.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.25, 11:58
Eestis luuakse Euroopa tipptasemele vastavat raudtee liiklusjuhtimissüsteemi
Edelaraudtee, Go Tracki, Instry, Saksa Automaatika ja Siemensi koostöö on toonud Eesti raudteetaristusse märgatava uuenduslaine. Ühiseks eesmärgiks oli vananenud süsteemide väljavahetamine digitaalse vastu, et suurendada tõhusust, paindlikkust ja tulevikukindlust raudteel. Eesti inseneride kogukond lõi ohutustoote, millel on ametlik akrediteering teiste riikide sõltumatute ohutushindajate poolt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele