Tartu ülikooli teadlased jagavad arendusnõu

Tartu ülikooli seminaride sari „Laborist välja“ viib teadlased ettevõtjate juurde arendusnõu jagama. Kohtumisel Viljandimaa ettevõtetega lahendati küsimusi, mille ettevõtjad teadlastele vaagida andsid.

Seminaril olid kohal puidu- ja metallitööstuse esindajad ning ettevõtted, mis kasutavad toodete valmistamiseks turvast või tegelevad hüdraulikaga. „Üritus tõi kokku üheksa ettevõtjat, kes püstitasid Tartu ülikooli teadlastele neli ülesannet. Teadlased läksid ettevõtjate ette juba konkreetsete lahendustega, mis ettevõtete igapäevatööd efektiivsemaks muudavad,“ rääkis TÜ ettevõtlussuhete koordinaator Sven Lilla.
 
Nii otsitigi näiteks vastust küsimusele, kuidas luua karmides tingimustes vastupidavat mobiilset maastikusõidukit ning kuidas efektiivsemalt turba baasil istutuskäsnasid arendada.
 
Viljandimaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse juhataja Kaarel Lehtsalu sõnul oli seminar oluline, et teadvustada ettevõtjatele ülikooli võimalusi. „Oli hea näha, et ülikool tuli ettevõtjate juurde ja alustas nende probleemide lahendamist kohapeal. Sageli jääb puudu just esimesest sammust, et koostöö alguse saaks,” leidis Lehtsalu, lisades, et edasi saab huvilistega minna juba iseseisvalt.
 
Lilla sõnul näitas seminari arutelu, et mure korral leiab ülikoolist valdkonna eksperdi, kes pakub pädevat nõu teadus- ja arendusküsimustes. „Meie soov on anda läbi lahenduste ettevõtjatele konkurentsieelis. Usun, et esimene kohtumine andis tõuke jätkusuutlikuks arendustegevuseks. Miks mitte korraldada samalaadseid kohtumisi kord kvartalis ettevõtjate klubis,“ visioneeris Lehtsalu.
 
„Laborist välja“ on Tartu ülikooli seminaride sari, kus ettevõtjad saavad esitada teadlastele lahendamiseks konkreetseid arendustöid ja ettevõtte korraldust puudutavaid küsimusi. Lahendamist leiavad nii kõrgtehnoloogilised tootmislahendused kui ka igapäevased töökorralduse optimeerimise, jäätmekäitluse küsimused või muud mured.
 
Järgmine „Laborist välja“ üritus toimub 30. aprillil Pärnus koostöös TÜ Pärnu kolledžiga. Pärnu seminaril on esiplaanil tekstiilitööstus, elektroonika ning SPA teenuste ja toodete arendamine.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara