Varasemast aastast rohkem oli tellimusi metalli- ja paberitööstuses, esimeses koguni 29 protsenti rohkem. Tekstiilitööstuses seevastu oli tellimusi 3,1 protsenti vähem ja keemiatööstuses koguni ligi 13 protsenti vähem.
Statistikaamet juhib tähelepanu sellele, et suured muutused on tööstuse kuustatistikale iseloomulikud, kuna suurtellimusi ei jaotata kuude peale laiali, vaid need muudavad ühe kuu tulemusi.
Eelmise aasta kokkuvõttes jäid Soomes tööstustellimused 2013. aastale alla kolmel kuul: jaanuaris, veebruaris ja juunis. Septembris oli aga 36protsendine hüpe tänu laevaehituse suurtellimusele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele