RMK 2014. aasta kuue kuu müügitulu oli 74,8 miljonit eurot ning kasum 9,1 miljonit eurot, möödunud aasta samal ajal olid vastavad numbrid 72,4 miljonit ja 11,3 miljonit eurot.
"Esimese poolaasta majandustulemusi mõjutas kõige enam lühike talv,” kommenteeris RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. "Külmaperiood kestis ainult loetud nädalad ning küttepuude müük jäi seetõttu plaanitust väiksemaks, ka külmus maapind ainult väga lühikeseks ajaks ning see raskendas metsatööde läbiviimist," lisas Kallas.
Samas aitas varane kevad kaasa metsa istutamisele ja teistele metsakasvatustöödele, millede osas jõudis RMK esimesel poolaastal eelarves planeeritust ette. Näiteks on tänavu metsa istutatud 700 000 uut puud rohkem kui möödunud aastal samal ajal. Kallas lisas, et talvel varutud küttepuidu kvaliteet seistes ainult kasvab ja planeeritud kogused realiseeritakse uuel kütteperioodil.
RMK teatel on 2014. aasta eelarves müügituluks planeeritud kokku 140 miljonit ning kasumiks 15 miljonit eurot. Esimese kuue kuuga on kasumiprognoosist täidetud 60%.
Kuue kuuga müüs RMK 1,5 miljonit kuupmeetrit metsamaterjali kokku 69,8 miljoni euro väärtuses. Keskmiseks metsamaterjali müügihinnaks kujunes 47,1 eurot kuupmeetrist, mis on eelmise aastaga võrreldes 12,6% kõrgem. Käesoleva aasta esimesel poolaastal müüs RMK raidmeid ja hakkpuitu ca 80 000 kuupmeetrit 2,5 miljoni euro väärtuses, keskmine müügihind ulatus 30,3 euroni kuupmeetrist.
Võrdluseks: 2013. a esimesel poolaastal müüs RMK metsamaterjali 1,6 miljonit kuupmeetrit kokku 66,8 miljoni euro väärtuses keskmise hinnaga 41,8 eurot kuupmeetrist; raidmeid ja hakkpuitu müüdi ca 0,1 miljonit kuupmeetrit 3,2 miljoni euro väärtuses, keskmine müügihind oli siis 27,7 euroni kuupmeetrist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.