Läinud nädalal langes Saksamaal elektri hind lühikeseks ajaks nulli lähedale.
Tuule-ja päikeseenergia tootmine sõltub paljuski ilmast ja on suhteliselt haruldane, et mõlema energia tootmine käib täisvõimsusel. Ometi oli 11. mai erand, sest samaaegselt korraliku päiksepaistega oli ilm Saksamaal ka erakordselt tuuline, vahendab Business Insider.
Selle tulemusena täitis toodetud taastuvenergia pärastlõunal pea kolmveerand turunõudlusest. Regulatsioonide tõttu on võrgul kohustus osta iga toodetud kilovatt taastuvatest allikatest. See omakorda loob turule teatavad väljakutsed, kuna tootmine pole alati stabiilne.
Sestap on loodud süsteem, millega taastuvenergiatootjad hoiatavad süsteemioperaatoreid, et need saaksid tavapäraste energiaallikate tootmist aeglustada. Ehkki näiteks maagaasi tootmise pidurdamine on võrdlemisi lihtne protseduur, siis tuumajaamade puhul ei pruugi see nii lihtne olla. Nõnda toodetigi läinud nädalal nõudlusest enamgi, mis ajas müügihinna hetkeks isegi miinusesse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.