38% ettevõtetest kavatseb palku tõsta

CV Keskus viis novembris läbi iga-aastase Eesti tööturu-uuringu, millest selgus, et 38% ettevõtetest kavatseb lähikuudel palku tõsta.

Eesti kesiste palkade üle on viimasel aastal meedias korduvalt arutletud. Inimeste rahulolematust oma palkade üle on näidanud ka CV Keskuse uuringud. Neist on selgunud, et 40 protsendil inimestel puudub igasugune motivatsioon oma tööd jätkata, 75% oleksid nõus töötama välisriigis ning 86% inimestest käivad haigena tööl, et palgas mitte kaotada.

„See statistika näitab, et heade töötajate hoidmise nimel tuleb Eesti ettevõtjatel rohkem pingutada. Vastasel juhul meelitavad naaberriikide tööpakkujad kvalifitseeritud tööjõu suurema palganumbriga endale ning seeläbi kannatab Eesti ettevõtete konkurentsivõime. Surve palkade tõstmisele on märgatav ning seepärast võib järgmise aasta üheks märksõnaks pidada kvalifitseeritud töötajate hoidmist,“ kommenteeris uuringu tulemusi CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil.

CV Keskuse tööturu-uuringust selgus, et 38% ettevõtetest kavatseb järgmise kuue kuu jooksul palkasid tõsta. Suurima tõenäosusega on palgatõusu oodata toitlustuse, infotehnoloogia/e-kaubanduse, tervishoiu ning sotsiaaltöö valdkondades. Palkade tõstmise nendes sektorites tõi välja rohkem kui 45% vastanutest.

Infotehnoloogia/e-kaubanduse valdkonna palgatõusu suuruseks planeeritakse 10-20%, toitlustuse, tervishoiu ja sotsiaaltöö valdkonnas kuni 10%.

Võrreldes 2012. aastaga on planeeritav palgatõus suurenenud 12%. Palgatõus on aktuaalsem suuremates ettevõtetes ning tulenevad peamiselt ettevõtte headest majandustulemustest. Palkade langetamist planeeritakse aga enim elektroonika ja telekommunikatsiooni valdkonnas ning palgalanguseks ennustatakse alla 10%.

Palkasid kavatseb langetada kokku vaid 1% vastanutest. Aasta varem kavatses palkasid langetada 3% vastanutest.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara