Tööstusele suunatud toetusmeetmete hulk väheneb

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede sõnul väheneb 2014-2020 eelarveperioodil tööstusettevõtetele suunatud toetusmeetmete hulk.

Reede märkis, et pikemas perspektiivis peame Eestis arvestama sellega, et tööturule sisenejaid on senisest oluliselt vähem.

„Seetõttu on meie ettevõtete jaoks oluline areneda tehnoloogiamahukuse ja teadmistemahukuse suunas. Senise umbes 19 meetme asemel koondame tööstusettevõtetele suunatud toetused umbes 5 toetusmeetmesse,“ kommenteeris Reede 2014-2020 eelarveperioodi toetusmeetmetega seonduvat.

Samas on tema kinnitusel oluline, et toetusmeetmed oleksid piisavalt paindlikud ja täidaksid ettevõtte tegelikke vajadusi.

„Selles osas muutuvad oluliseks ettevõtte diagnostika ja pikaajaline strateegia,“ märkis Reede.

Ta lisas, et Eesti Ettevõtluse Kasvustrateegia 2014-2020 määratleb ära need kasvuvaldkonnad, millesse soovitakse Eestis panustada kõige rohkem. Samuti rõhutas Reede, et tähtis osa kasvustrateegias on ettevõtluse ja teadusasutuste senisest suurem koostöö.

Kaupo Reede ettekannet kõnealusel teemal on võimalik kuulata 22. novembril Tallinnas toimuval tööstusvaldkonna aastakonverentsil „Tööstusettevõtete Äriplaan 2014“, kus ta räägib tööstussektori väljavaadetest 2014-2020 eelarveperioodi toetuste taotlemisel. Konverentsiinfoga saab tutvuda SIIN.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara