Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Gazpromi võib oodata hiigeltrahv

ELi regulaatorid valmistavad Vene gaasimonopoli Gazpromi trahvimist domineeriva positisooni ärakasutamise eest Kesk- ja Ida-Euroopas kuni 15 miljardi dollarise trahviga.
Euroopa Komisjoni tegevus Gazpromi vastu võib pingestada Euroopa ja Venemaa suhteid, kirjutab Reuters.
EL konkurentsivoliniku Joaquin Almunia kommentaar tuli aastapikkuse uurimise ja läbiotsimiste järel mitmes Gazpromi üksuses ja tema klientide juures Kesk- ja Ida-Euroopas. Gazprom katab veerandi Euroopa gaasivajadusest.
Uurimine käis Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Ungaris ja Bulgaarias.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Gazprom teatas, et nad ei kommenteeri  seda asja. Ettevõte. mis teenis 4,76 triljonit rubla ehk 148 miljardit dollarit käivet, võib pakkuda trahvi vältimiseks kokkulepet. EL konkurentsi riikumise korral võib ettevõtteid trahvida kuni 10%ga aastakäibest. Leedu nõuab Gazpromilt ligi 2 miljardit dollarit kahjutasu.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.04.26, 15:10
Danival MW investeeris pool miljonit eurot nutikasse ja eriti võimekasse painutuspinki
Eesti metallitööstus liigub järjest suurema automatiseerimise ja täpsuse suunas ning metallitööettevõte Danival MW OÜ astus äsja selles arengus edasi jõulise sammu. Ettevõte investeeris uue põlvkonna painutuspressi, mis muudab nii tootmise efektiivsust kui ka pakutavate lahenduste kvaliteeti, võimaldades täita senisest keerukamaid tellimusi kiiremini ja täpsemalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele