ABB: Eesti allhankijad on kiired õppijad

Augustis toimuva Tööstuse allhankeseminari raames uurib toostusuudised.ee kohalikelt ettevõtetelt, millised on nende kogemused allhangete valdkonnas.

Energeetika- ja automaatikavaldkonnas tegutseva ABB Balti riikide tarneahela juht Peep Tomingas märkis, et ABB allhankijate ring on Eestis üsna lai.

„Lühidalt vastates kasutame allahankijaid palju. Hinnanguliselt on ABB-l Eestis kümmekond globaalset allhankijat ja umbes viis korda rohkem lokaalseid allhankijaid,“ sõnas ta.

Tomingase sõnul on ABB  jaoks hankijate leidmine ja arendamine pidev protsess.

„ABB Grupp on välja töötanud standardse hankijate heakskiidu protsessi. Mõni hankija ei kvalifitseeru esimese korraga, kuid hindamisprotsessi käigus saavad nad teada oma puudujäägid ja võivad mõne aja pärast uuesti proovida. Eesti allhankijad on üldjuhul kiired õppijad.“

Samas nentis ta, et uute allhankijate lisandumine Eestis on minimaalne.

„Ilmselt juba töötame enamikuga, kes vastavad meie tingimustele. Ostumahu kriteeriumidest rääkides oleme kõik sõltuvad globaalsest nõudlusest ja see käib üles-alla.“

Mida soovitab aga ABB ettevõtetele, kes näevad endas ABB potentsiaalset allhankepartnerit?

„Kui ettevõttel on olemas kehtivad ISO kvaliteedisertifikaadid, siis see loob esmase usalduse, et ettevõttes on olemas teatud juhtimisvõimekus,“ märkis Tomingas.

Augusti lõpus toimub Tööstuse allhankeseminar „Kuidas saada allhankijaks“, kus valdkonnaga seotud kogemustest räägivad nii suured ja hästituntud kui ka väiksemad ja vähem tuntud ettevõtted. Seminari kohta täpsema info saamiseks jälgige toostusuudised.ee veebisaiti või võtke ühendust kontaktidel raigo.neudorf@aripaev.ee või 51 69 747.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara