Soome meditsiiniseadmete tootja Innokas Medical laieneb Eestis - lisaks tootmisele Rakveres avab nüüd ka tehase Tallinnas.
Innokas Medical toodab Eestis aastast 2006, kirjutab news2biz Estonia. Ettevõtte juhatuse liikme Hannu Ahola sõnul keskendutakse Tallinna tehases seadmete monteerimisele ja Rakvere tehases moodulite tootmisele.
Kuigi Innokas Medical laiendas ka Rakvere tootmist mõni aeg tagasi, on uue tehase rajamiseks mitu põhjust. Klientide ligipääs toodetele on Tallinnas kiirem, samuti on siin rohkem kvalifitseeritud tööjõudu, selgitas Ahola.
Tallinna tehasesse on palgatud kümme töötajat, kuid sel aastal on kavas värvata juurde veel kümme. Regulaarne tootmine käivitub ilmselt suveks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Innokas Medicali käive Eestis oli 2011. aastal 3,6 miljonit eurot. Mulluseid majandustulemusi pole veel avalikustatud. Soomes on ettevõttel tehased Helsingis ja Kempeles.
Seotud lood
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.