• 11.04.13, 13:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Puusaag: Brasiilias tuleb miljon eurot nagu nipsti

Ehitusvahte ja vuugihermeetikuid tootva Krimelte juht Jaan Puusaag tunnistab, et 2008. aastal Brasiiliaga äri ajamise alustamine ja hiljem seal tehase avamine oli ainuõige samm.
"Brasiillastele olid vahud ja isolatsioonimaterjalid võõrad, alustasime esmalt müügiga, tehast meil ei olnud," meenutab Puusaag Ärilehele antud intervjuus.
Praegu on Krimeltel Sao Paulo lähistel tehas. Puusaagi sõnul on tegemist Brasiilia kõige jõukama piirkonnaga, kus elanikke umbes 29 miljonit. "Nad on hakanud aru saama, et on päris tore, kui näiteks katus ei lase vett läbi ja maja peab paremini sooja."
Samal ajal on seal väga suur turg, tunnistab Puusaag. "Kui Eestis peab 100 000eurose lisatulu nimel ikka väga palju pingutama, siis seal tuleb miljon eurot juurde niimoodi." (Teeb käega nipsu, näol õnnis naeratus.)

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.11.25, 13:01
ERP on kasvu võti – ettevõtte protsessid saab tööle panna ühe süsteemiga
Tootmisettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate nõudmistega: tellimuste tähtajad lühenevad, kvaliteedistandardid karmistuvad ja kuluefektiivsuse vajadus kasvab. Globaalsed tarneahelad ja digitaliseerimine sunnivad otsima viise, kuidas tagada sujuv tootmine ja andmepõhine juhtimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele