JOIK tungib Jaapani turule

Eestimaine looduskosmeetikat ja lõhnaküünlaid tootev firma JOIK võttis 2012. aastal tõsisemalt suuna ekspordile, teatas ettevõte. Alates aprillist algab müük kõige kaugemal turul - Jaapanis.

„Ettevalmistus Jaapani turule sisenemiseks algas juba 2012. aasta suvel, kui Jaapanist pöördus meie poole Plaza kaubamajade keti esindaja,“ kirjutas JOIKi turundus- ja ekspordijuht Kadri Mäesalu.

„Algsest kontaktist esimese kaubaaluse väljasaatmiseni läks 8 kuud ja müük algab Jaapanis aprillist. Alustame esialgu viies suuremas Plaza kaubamajas. Kokku on neil poode üle Jaapani 70."

Jaapani turg on suure potentsiaaliga, aga sinna sisenemine äärmiselt keeruline.

„Jaapani turul on kõige olulisemad kaks aspekti: et toode oleks nende jaoks midagi uudset ning et kvaliteet oleks tipptasemel. Neile meeldis meie toodete moodne ja lihtne disain, mis erines teistest loodustoodetest,“ ütles firma asutaja ja juhatuse liige Eva-Maria Õunapuu.

„Samuti meie põhjamaisus ja keskkonnasõbralikkus ning et tooted valmivad Eestis käsitööna. Kvaliteedikontrolliks aga ei piisa Jaapanis EL-is tunnustatud toodete ohuhinnangutest, vaid kõik turule sisenevad kosmeetikatooted testitakse omakorda nende laborites, et kindlustada tarbijani jõudva kauba kvaliteet ja ohutus."

 

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara