Enim kasvas keemiatoodete ja ehitusmaterjalide tootmine

Tööstusettevõtted tootsid 2013. aasta veebruaris 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 4% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist kasv elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veel metalltoodete ja keemiatoodete tootmises. Samuti suurenes märgatavalt ehitusmaterjalide tootmine. Toodang vähenes toiduainete, elektriseadmete ning masinate ja seadmete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 73% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks suurenes võrreldes eelmise aasta veebruariga 7%, müük kodumaisele turule 2%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2013. aasta veebruaris tööstuses kokku 4% vähem toodangut kui jaanuaris, sealhulgas töötlevas tööstuses 2% vähem.

2012. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 10% rohkem ja soojust 19% vähem. Elektri tootmise suurenemise peamine põhjus oli elektri ekspordi kasv võrreldes 2012. aasta veebruariga.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara