Siff kavandab üht maailma suuremat tuuleparki

Suurärimees Endel Siffi ettevõte Baltic Blue Energy OÜ esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile hoonestusloa taotluse, et ehitada Hiiumaa ja Saaremaa vahele tuulepark, mis vähemalt hetkeseisuga kuuluks maailma suuremate hulka.

Elektrifirma Baltic Blue Energy OÜ juhatuse liige Endel Siff ütles Saarte Häälele, et tuuleressursilt kuulub Eesti Euroopa juhtivate riike hulka, jäädes selles valdkonnas alla vaid Inglismaale. “Merepargid ei häiri inimesi ja meretuuled on stabiilsed,” sõnas Siff.
 
Baltic Blue Energy OÜ avamere tuulepark on planeeritud Lääne-Eesti rannikumerre Hiiumaa edela- ja Saaremaa põhjaranniku vahelisele alale. Kuigi taotluses käib jutt 388 tuulikust koguvõimsusega 2716 MW, soovib ettevõte tegelikult piirduda 1999 MW võimsusega.

“Praegu oleme taotlenud suuremat võimsust ja suuremat pindala, et viia sel alal läbi tuuleuuringud. Pärast uuringuid valime välja tuulepargi rajamiseks kõige sobilikumad alad,” rääkis tuulepargi planeerija Karl Mägi, kelle sõnul kulub tuulepargi ehituseni arvatavasti veel vähemalt viis aastat.

Kavandatava avamere tuulepargi tuulikute võimsus on kuni 7 MW. Tuulikute püstitamiseks on kavandatud viis ala ja tuulepark on plaanis rajada etappide kaupa.
 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara