Tootmine kallines veebruaris

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes eelmise aasta veebruariga 4,3%, eriti suure panuse sellesse andsid mäetööstus ja energeetika, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises, samuti hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning metalltoodete tootmises.

2012. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektri- ja soojusenergia ning toiduainete tootmises, samuti hinnalangus naftatoodete ning elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 1,3% ja võrreldes 2012. aasta veebruariga -0,7%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste ja toiduainete hinnad ning langesid elektrienergia, metalltoodete ja mootorsõidukite hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,7% ja võrreldes 2012. aasta veebruariga -0,3%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste, rõivaesemete ja põllumajandussaaduste hinnad, samas langesid keskmisest enam elektrienergia ja toiduainete hinnad.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara