Võrguoperaator Elektrilevi investeerib tänavu võrgu uuendamisse ja rajamisse 112 mln eurot ehk enam kui kümnendiku võrra mullusest enam.
Ettevõtte teatel võimaldab kasvavas joones investeerida kallinenud võrgutasu - viimase kahe aastaga suurenes investeerimise maht ligi kaks korda.
"Tänasest võrgutasust kõikidele ootustele korraga vastamiseks ei piisa ja nii on võrguettevõtja rolliks saavutada piiratud vahendite juures maksimaalne ühiskondlik kogukasu,“ selgitas selgitas Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere. Võrgutasu ehk elektri kohaletoimetamise tasu kallines tänavu jaanuarist ligi kümnendiku võrra.
Investeeringutes on ettevõtte teatel prioriteet vananeva elektrivõrgu uuendamine ning võrgu ilmastikukindluse suurendamine, mida tehakse maa- ja õhukaablit paigaldades.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rikete arv Elektrilevi võrgus kahanes mullu ligi viiendiku võrra 23 065ni.
Elektrilevi kuulub Eesti Energiale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.