Esco: ehitusmaterjalide müük madalseisus

Esco AS juhatuse esimehe Peep Siimoni sõnul ei lähe ehitusmaterjalide müük Eestis ja Balti riikides hästi. Põhjuseks vähene ehituste maht ja inversteeringute kinnihoidmine.

Täna selgus, et Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu (EETL) andmetel on oluliselt kasvanud ehitusmaterjalide ekspordi osakaal, seda 165 miljoni euroni. See on kõigi aegade kõrgeim maht.

Siseturul nii hästi ehitusmaterjalide tootjatel ei lähe. ”Kahjuks meie ei ole eriti eksportijad. Oleme keskendunud teatud põhjustel Eesti turule,” kommenteeris Siimon. Eesti turul on lood Siimoni sõnul suhteliselt nutused.

”Põhjus on see, et vähe ehitatakse ja hoitakse investeeringuid kinni,” sõnas Siimon. ”Kuna kuulame Weckmani gruppi, on meil ekspordi strateegia jagatud – ainukesed ekspordiriigid on Balti riigid, kus tegelikult täna nii hirmhästi ei lähe.”

AS Esco tegeleb  teras- või muust metall-lehest ehitusmaterjalide (profileeritud katuse- ja seinaplaatide, muude painutatud lehttoodete) ning tarvikute tootmise, maaletoomise ja müügiga. 2011. aastal jõudis ettevõte Äripäeva Ehitusmaterjalitootjate TOPis 82. kohale.

Ettevõtte 2011. aasta müügitulu oli 2 043 195 eurot, ärikasum ulatus 6148 euroni.

Osale arutelus

  • Laura Mallene

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara