Kuldaväärt keevitajad lahkusid BLRT tütarfirmast

BLRT Grupi tütarettevõttest Marketex lahkusid pooled hinnalistest keevitajatest, BLRT Grupp kinnitab, et juhtunu tütarettevõtte lepingute täitmist ei mõjuta.

2011. aasta novembris sai BLRT Marketex tellimuse ehitada neli tuuleparke teenindavat 19,5meetrist kiirlaeva, 2012. aasta lõpuks pidi töö lõpetatud olema. Praeguseks on üks laev veel üle andmata

Äripäeva venekeelse sõsarlehe Delovõje Vedomosti andmetel on selle põhjuseks alumiiniumkonstruktsioone töötlevate keevitajate lahkumine BLRT Marketexist. Lühikese ajaga selliseid spetsialiste ette valmistada on võimatu, kuid katamaraanide ehitamine ilma nendeta ei tule kõne alla.

Ajalehe allika sõnul on lahkumise põhjuseks uue juhtkonna karm personalipoliitika, ettevõtte teatel pole asi päris nii.

BLRT pressiesindaja Katja Ljubobratetsi sõnul ei õnnestunud BLRT Marketexil tehases alumiiniumlaevade katkematut ehitust tagada. "Koormuse vähenedes pakkusime spetsialistidele võimaluse minna üle ettevõtte või grupi teistesse allüksustesse. Pakuti ka ümberõpet. Pooled töötajad võtsid pakkumise vastu, kuid ülejäänud 12 otsustasid töökohta vahetada," seletas Ljubobratets. 

Loe asjatundjate arvamusi tänase Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara