Eesti elektriturule siseneb uus tegija – Inter Rao

Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke ütles eile toostusuudised.ee’le antud online-intervjuus, et Eesti elektriturule on sisenemas uus tegija – Inter Rao.

Inter Rao näol on tegu Venemaa taustaga energiakontserniga, mille käive ulatus 2011. aastal üle 18 miljardi dollari. Ettevõte tegutseb aktiivselt ka Baltimaades.

„Inter Rao on üks uutest müüjatest, kes on turule kohe-kohe sisenemas. Veel on mõned isikud tegemas turu-uuringuid selle kohta, kas tasub Eestisse tulla elektrit müüma,” ütles Kukke.

Tema sõnul on elektrimüük Eestis tegevusluba nõudev tegevus ja igaüks saab majandustegevuse registris uute müüjate lisandumisel silma peal hoida.

Inter Rao Eesti tegevjuht Valeri Peterson tunnistas, et ettevõte kavatseb Eestis müügitegevusega alustada esimese poolaasta jooksul.

„Pingutame hetkel selle nimel, et alustada juba aprillis,” lisas Peterson.

Tema sõnul on ettevõtte eesmärgiks kõigepealt hakata teenindama ärikliente, tulevikus on plaan laiendada müüki ka tavatarbijatele.

Ettevõtte veebiküljelt selgub, et AB Intera Rao Lietuva on juhtiv ettevõte Baltimaade elektriturul ja üks suuremaid sõltumatuid elektritarnijaid Leedus. Ettevõtte teatel laiendatakse hoogsalt oma tegevust ka Lätis ja Eestis.

Inter Rao Lietuva juhib Balti riikide ühte suuremat tuuleenergiaparki, mis asub Lääne-Leedus ning ettevõte teeb tihedalt koostööd partneritega Baltimaades, Skandinaavias, Venemaal, Valgevenes ja Poolas.

Ettevõte tegutseb aktiivselt ka elektrienergia hulgikaubandusturul, kaubeldes elektribörsil Nord Pool Spot ja tarnides kahepoolsete lepingute alusel Baltimaade suurimatele tarbijatele elektrienergiat.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara