Arengufond pidurdab tuuleparkide planeeringut

Arengufond pani siseministeeriumile ette jätta teiste seas heaks kiitmata Saare maakonna tuuleenergeetika teemaplaneering ning teha sama ettepanek ka maavalitsusele.

Arengufondi energia- ja rohemajanduse suunajuht Peep Siitam tõdes siseminister Ken-Marti Vaherile saadetud pöördumises, et Saare, Hiiu, Lääne ja Pärnu maavanem leppisid 2009. aastal kokku koostada ühiselt taastuvenergeetika teemaplaneeringud, millest tänaseks on kolm jõudnud siseministeeriumisse järelevalve alla ning Hiiu planeering on jõudmas sinna lähemal ajal.

"Murettekitavaks on aga asjaolu, et tuuleenergeetika rakendamiseks sobivate asukohtade otsimise asemel on meie arusaamise kohaselt nimetatud planeeringutes keskendutud eelkõige tuuleenergia rakendamisele ebamõistlike piirangute seadmisele," selgitas Siitam Saarte Hääle teatel.

Nii näiteks on mõned omavalitsused asunud seisukohale, et elektrituulikute arendusalade määramisel elamute ja elamumaade, puhkealade ja üldkasutatavate hoonete ümber tuleks rakendada kehtivatest seadustest oluliselt suuremaid puhveralasid.

"Tuuleenergia arendamine on arusaadavalt mõistlik eelkõige heade tuuleoludega piirkondades, mistõttu meie hinnangul on nelja maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringus sisalduvad ebamõistlikud piirangud ja kitsendused vastuolus sooviga vähendada Eesti elektritarbijate energiaarveid ning tagada energiajulgeolek," toonitas Siitam.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara