VKG kaevanduse juht läheb Serbiasse Gazpromi palgale

Gazprom värbas endise VKG Kaevandused OÜ juhatuse liikme Aleksandr Borovkovi, kes hakkab ehitama Serbia esimest põlevkivikaevandust.

Tema sõnul on Eestis maailma suurim põlevkivialane kogemus ning kuskil pole nii palju põlevkivi kaevandatud ja töödeldud kui meil.

"Ainus raskus on, et tehnoloogia erineb sellest, mida siin kasutatakse, sest põlevkivi on 300 meetri sügavusel ja kiht on suure kaldega," selgitas Borovkov ERRi teatel.

Aasta jooksul peab ta panema kokku meeskonna ja tööga peale hakkama. "Muidugi on see väga põnev – töötada nii tõsises ettevõttes ja alustada kaevandamist tühjalt kohalt," rääkis Borovkov Põhjarannikule ning lisas, et Serbias on võimsad põlevkivilademed.

Kaevandus hakkab andma kuus miljonit tonni põlevkivi aastas, võrdluseks toodab Ojamaa aastas 3,2 ja Estonia viis miljonit tonni.

"Mulle rääkis augu pähe Venemaa ettevõte Gazprom Neft, kes ostis 2009. aastal Serbia riigilt nafta- ja gaasiettevõtte," lisas ta. "Nüüd kavatsevad nad Serbia valitsuse palvel rajada esimese põlevkivikaevanduse," rääkis täna Vojvodina pealinna Novi Sadi poole teele asuv Borovkov.

Senine tööandja, Viru Keemia Grupp meenutab teda hea sõnaga ja ootab Borovkovi tema enda rajatud Ojamaa kaevanduse avamisele.

"Võib öelda, et ta on üks väheseid, kes kindlasti ka suudab Serbiasse ehitada tänapäevase ja efektiivse kaevanduse," märkis Ojamaa kaevanduse tootmis- ja arendusdirektor Margus Loko.

 

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara