Tootmine tööstustes kallines veidi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 2,2%, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus puidutöötlemises, puittoodete ja toiduainete tootmises, samuti hindade langus kütteõlide ja metalltoodete tootmises.

2011. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja soojusenergia tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete ja joogitootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,8% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -0,2%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid novembris keskmisest enam naftasaaduste, toiduainete, metall- ja turbatoodete hinnad ning tõusid põllumajandussaaduste, puidu, puit- ja nahktoodete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga -1,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,7%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid novembris keskmisest enam naftasaaduste, põllumajandussaaduste, keemiatoodete ja toiduainete hinnad.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara