• 09.11.12, 10:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti eksportijate riskiteadlikkus on tõusnud

KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Meelis Tambla sõnul on Eesti ettevõtjate teadlikkus eksportimisega kaasnevatest makseriskidest tõusnud.
AS KredEx Krediidikindlustus on sellel aastal kindlustanud ostjatega seotud makseriske 59 riigis, eksootilisematest riikidest on kindlustatud Bahreini, Dominikaani Vabariiki ja Sri Lankasse suunatud eksporditehinguid.
 „Uue äripartneriga koostööd alustades mõeldakse üha rohkem võimalikele riskidele ning krediidikindlustuse kasutamine on peamiseks võimaluseks oluliste finantsriskide maandamisel. Kuna Eesti ettevõtjad püüavad leida uusi sihtturge, pööratakse rohkem tähelepanu ostjate tausta kontrollile ja võimalike makseriskide ärahoidmisele,“ ütles Tambla.Täna avaldas Statistikaamet andmed, mille kohaselt eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 1,13 miljardi euro väärtuses ja imporditi Eestisse 1,16 miljardi euro eest.2012. aasta septembris võrreldes eelmise aasta septembriga kasvas kaupade eksport Eestist 3%.AS KredEx Krediidikindlustus vähendab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid makseriske ja julgustab seeläbi ettevõtete laienemist uutele eksportturgudele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.01.26, 16:44
5S-meetod: paranda efektiivsust korrastatuse abil
Turvalisem, kiirem ja tõhusam tootmine – kas see on võimalik? Sõjajärgsel perioodil töötas jaapanlane Taiichi Ohno Toyota jaoks välja meetodi, mis mõjutas kogu tööstust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele