Ave Lepik • 22. august 2012
Jaga lugu:

Eesti eesmärk: 100% taastuvenergia

Täna avalikustavad Eesti Taastuvenergia Koda ja Eesti Keskkonnaühenduste Koda ühiskava, mis kinnitab, et Eesti elektri- ja soojusmajandus saab 2030. aastaks täielikult üle minna taastuvenergiale.

Täielik üleminek on tehniliselt teostatav, majanduslikult otstarbekas ja keskkonnasäästlik, kirjutab taastuvenergia koda oma pressiteates.

Kava ühe autori taastuvenergia koja juhataja Rene Tammisti sõnul toob üleminek puhtale energiale kaasa madalamad energiahinnad, säästab loodust ning kindlustab energiajulgeoleku. Keskkonnaühenduste Koja hinnangul on Eesti suurimaks keskkonnaprobleemiks põlevkivi põletamine ja seetõttu on vajalik koostöö alternatiivide reaalseks rakendamiseks. „Kodade analüüs annab positiivse sõnumi, et taastuvenergia laialdane kasutamine võimaldab otsustavalt piirata põlevkivi põletamist, mis tekitab täna 80% kõigist Eestis toodetavatest jäätmetest, suure osa meie õhusaastest ning kasvuhoonegaasidest,“ lisas keskkonnaühenduste koja koordinaator Silvia Lotman.

Taastuvenergia arendaja Hannes Tamjärv toetab üleminekut taastuvallikatele. „Eestil on unikaalne võimalus olla energiasektoris teistele eeskujuks,“ arvas Tamjärv. „Visioon on lennukas, kuid realistlik. See lubab meil ära kasutada oma majanduslikku ning geograafilist eripära, tagades seejuures veel ühe jõulise mootori Eesti majandusele. Vaja on vaid kindlameelset eestvedamist, aga ka ühiskonna aktiivset kaasalöömist,“ lisas Tamjärv.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt