EAS jagab 10 miljonit eurot tööstuste arendusprojektidele

EAS alustab tootmisettevõtete arendusprojektide toetamisega, et innustada ettevõtjaid tegelema süsteemse arendustööga, mille käigus võetakse kasutusele uusi metoodikaid. Kaheaastase programmi eelarve on 10 miljonit eurot, millest tänavu investeeritakse 5 miljonit.

Töötleva tööstuse sektor on üks olulisematest Eesti majandusharudest, mis 2010. aastal moodustas Eesti SKP-st 16,4% ja tööhõivest 19%. Samas on EASi teatel töötleva tööstuse teadus- ja arendustegevuse investeeringud ja loodav lisandväärtus töötaja kohta Euroopa Liidu keskmisest madalamal tasemel. „Erinevatest uuringutest on joonistunud välja, et töötleva tööstuse sektori peamiseks arengutakistuseks on madal arendustegevuse võimekus, sealhulgas ettevõtjate arendustegevuses kogemuse ning vastavate teadmiste ja oskuste puudumine. Uue toetusega soovime seda kitsaskohta leevendada,“ kommenteeris EASi innovatsioonidivisjoni direktori kt Erki Varbola.

Uuele toetusele ootab EAS kandideerima projekte, mille arendustööde tehnoloogiline ambitsioonikus ületab oluliselt ettevõtte senise arendustöö taset. Taotlema on oodatud väikesed ja keskmise suurusega töötleva tööstuse ettevõtted, kes kavandavad senisest ambitsioonikamat arendustööd, kuid kelle senine arendusalaste investeeringute tase on olnud tagasihoidlik, samas kui nende majandustegevus võimaldab investeerida arendustöösse.

Projekti toetuseks saab taotleda 10 000 kuni 500 000 eurot. Toetusega saab katta kuni 35% projekti abikõlblikest kuludest.

Taotlusi hakatakse vastu võtma alates 2. maist, kuid enne taotluse esitamist tuleb osaleda EASis eelnõustamisel. Ettevõtjatele korraldatakse toetuse tutvustamiseks teabepäevad: 19. aprillil Tallinnas ja 26. aprillil Tartus.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara