Päästeametile on esitatud vaid 2% tuleohutusaruannetest

Päästeametile oli eilseks esitatud vaid 119 enesekontrolli tuleohutuse aruannet, teatas Päästeameti tuleohutuse talituse juhataja Marko Rüü Äripäeva Tuleohutuse Aastakonverentsil. 98% hoone valdajatest on aasta lõpuks nõutav aruanne esitamata.

Enesekontrolli tuleohutusaruande esitamise kohustus on alates tänavusest aastast ja on iga-aastane. „Esimene tuleohutusaruanne oli minu postkastis 2. jaanuari hommikul. Õhtuks oli neid juba kolm,“ rääkis Rüü. Esimene hoog siiski rauges ning eile õhtuks oli Päästeametile esitatud 119 aruannet. Arvestades, et aasta lõpuks peab olema aruandeid tuhandeid, siis on karta, et umbes oktoobris jookseb aruannete esitamine suhteliselt kinni, tunnistas Rüü.

Rüü ei näe siiski probleemi, et siiani on vaid 2% esitanud enesekontrolli tuleohutusaruande. Parem ongi, kui nad ei esita aruannet kohe aasta alguses koos kõigi puudustega, vaid parandavad esmalt puudused ja siis esitavad aruande, leidis Rüü.

119 esitatud aruandest on tagastatud 37 aruannet. „Ja me oleme üsna leebed. Pisikeste eksimuste puhul, kuna on esimene aasta, juhime lihtsalt tähelepanu,“ kinnitas Rüü.

Peamiste eksimustena nimetas Rüü, et ei leita üles aruande vormi, mistõttu on aruandest saanud dokumendi fail, mis on raskesti jälgitav ja ei vasta küsimustele. Samuti jäetakse sageli täitmata märkuste lahtrid, mistõttu ei ole aru saada, miks mingi asi on ettevõttes puudu. Läbi pole viidud näiteks tulekahjuõppuseid ning pole kirjas, millal ja kuidas probleem kõrvaldatakse.

Rüü kinnistusel tehakse esimese aruande perioodi lõpus ka aruande kohustust kehtestavas määruses muudatusi, sealhulgas muudetakse selgemaks ka aruandevormi.

Tööstushoonetes peab esitama tuleohutusaruande kui tegemist on 1500 m2 pindalaga tööstus- või laohoonega, kus hoiustatatakse ja töödeldakse peamiselt põlevmaterjali või plahvatusohtlikke aineid  (põlemuskoormus 600 MJ/m2 kohta). Täpsemalt saab Marko Rüü ettekandega tutvuda ja vaadata, kes on tuleohutusaruande esitamise kohuslased, SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara