Metallide tehnoloogia professor valiti Teaduste Akadeemia akadeemikuks

Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu valis eile akadeemikuks Tallinna Tehnikaülikooli metallide tehnoloogia professori Jakob Kübarsepa.

Jakob Kübarsepp valiti akadeemikuks materjalitehnika alal. Kübarsepa uurimisvaldkondadeks on pulbermetallurgia ja peamiselt keraamilis-metalsed kulumiskindlad komposiidid, samuti materjalide kulumine. Tal on kaks doktorikraadi: 1980. aastal kaitstud kraad Moskva Keemilise Peentehnoloogia Instituudis ning 1992. aastal Tallinna Tehnikaülikoolis.

Praegu juhendab Kübarsepp kahte doktoranti, tema juhendamisel on kaitstud viis doktorikraadi ja üheksa teadusmagistri kraadi.

Jakob Kübarsepp on avaldanud üle 200 teaduspublikatsiooni ja tal on kaheksa autoritunnistust.

Aastail 2001-2011 oli Jakob Kübarsepp TTÜ õppeprorektor ja enne seda mehaanikateaduskonna dekaan (1994-2000). Jakob Kübarsepp on Eesti teaduspreemia saanud kahel korral, aastatel 1985 ja 2005.

Lisaks Kübarsepale valiti TTÜst Teaduste Akadeemia akadeemikuks ka TTÜ orgaanilise keemia professor Margus Lopp. Uued akadeemikud valiti ka täppisteaduste, arstiteaduse, biosüstemaatika ja ökoloogia, keeleteaduse ning muusika alal.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara