Eesti Energia Õlitööstuse uue tehase hiigelmahutid valmis

Homme öösel saadab AS Estanc Tallinnast Narva poole teele 33,6 meetrit pika ja 82 tonni kaaluva mahuti, millest saab Eesti Energia Õlitööstuse Auvere õlitehase tootmise süda.

33,6 meetrit pikk, 4,3 meetrit lai ja kõrge ning 82 tonni kaaluv mahuti on Eesti Energia Õlitööstuse Auvere õlitehasele Enerfit-280 telltitud protsessimahutitest suurim ja keerukaim. „Seda võib nimetada õlitootmisprotsessi südameks,“ ütles Estanci kvaliteedi- ja arendusjuhi Tõnis Tuuderi.

Estanc tarnib õlitehasele kokku 14 mahutit ning lisaks ka suurima protsessimahuti täitetorustiku. Praeguseks on objektile saadetud juba viis mahutit. Järgmistest tarnitavatest mahutitest on viis mahutit ootamas kevitusjärgset termotöötlust. Termotöötlus viiakse läbi Estanci territooriumile paigaldatud suures gaasiahjus. Viimasena saadetakse Tuuderi sõnul novembri teises pooles objektile suurima protsessimahuti täitetorustik.

Tuuderi kinnitusel on Estanc sarnaseid projekte teinud ka Fortumi ja Neste Oili Porvoos asuvale õlitehasele mõned aastad tagasi, kuid mahukuselt ja keerukuselt on Eesti Energia Õlitööstuse projekt Estanci jaoks ajaloo suurim.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara