Ettevõtja saab spetsialisti piiri tagant koju kutsuda

Internetikeskkond www.talendidkoju.ee käivitas uue funktsiooni, mille abil registreeritud tööandja saab töötajaid otsida ja talentide avalikuks seatud profiile lugeda.

Pea aasta tegutsenud veebikeskkond, mille eesmärgiks on viia kokku kodumaised tööandjad ning rahvusvahelise kogemusega Eesti inimesed läbis värskenduskuuri, mille raames loodi tööandjatele võimalus teha otsinguid andmebaasis olevate talentide profiilides.

Otsida saab ligi 500 rahvusvahelise talendi seast, kes on andnud loa oma profiili avalikuks kuvamiseks.

„Juba varasemalt oli tööandjal võimalik sirvida nende talentide profiile, kes selleks loa olid andnud, ent nüüd lisasime ka otsinguvõimaluse,“ sõnas Kaubandus-Tööstuskoja poolne projektijuht Eva Maran.

Otsingut tehes peab kasutaja sisestama soovitud kriteeriumid (haridus, keelteoskus jms), misjärel kuvatakse neile vastavad kandidaadid.

Uue funktsionaalsuse loomise põhjuseks oli Marani sõnul asjaolu, et töökuulutuse ülesriputamise hetkel pole tööandjal enamasti kuigi palju aega ning otsitavat inimest läheb tarvis nii pea kui võimalik.

„Pikemaajaliselt välismaal viibijal on otsuse tegemine tagasitulekuks aga pikaajaline protsess. Uus funktsioon loob tööandjale võimaluse värbamise pikemaajalisemaks planeerimiseks,“ lisas Maran.

Keskkonna uut funktsionaalsust katsetanud Swedbanki värbamisspetsialistide tagasiside põhjal annab see tööandjale hea võimaluse hoida silma peal rahvusvahelise kogemusega potentsiaalsetel töötajatel, kellega sobiva vaba töökoha tekkimisel ühendust saaks võtta.

„Meil on hea meel, et lisaks töökuulutuste avaldamisele saab tööandja nüüd ka talente otsida. Nii on võimalus mõlemapoolseks kontaktivõtuks," ütles Swedbanki personalijuht Eestis Signe Kaurson.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara