Eestis 1,7 miljonit broilerit rohkem

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder avab täna Talleggi uue sugulinnufarmi, mille abil loodab linnulihatootja kasvatada aastas praegusest 1,7 miljonit broilerit rohkem.

Tallegg avab Baltikumi moodsaima sugulinnufarmi Anija vallas Pääsusilmal. Uus farm peab tagama haudemunad kodumaise broileritoodangu suurendamiseks 1,7 miljoni linnu võrra aastas. Farmi ehituse koguinvesteering oli 1,1 miljonit eurot. „Linnuliha tarbimine Eestis on viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Isegi 2010. aastal, vaatamata üldisele toiduainete müügimahu langusele, kasvas linnuliha tarbimine Eestis 5% võrra. Samasugused on ka globaalsed trendid – linnuliha süüakse järjest rohkem,“ rääkis AS Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. Samas on tema väitel Eestis linnuliha tootmine tagasihoidlik,  isevarustatuse tase on ainult 54%. „Seega on kodumaise broileriliha müügikasvuks potentsiaali nii Eestis kui välismaal,“ lisas Soorm.

Põllumajandusministri Helir-Valdor Seederi kinnitusel on linnuliha osas Eestil praegu sügav kaubavahetusdefitsiit, ehk oleme linnuliha importiv maa. „Kuna linnuliha tarbimine maailmas järjest kasvab, siis on oluline kohalikku linnukasvatusse panustada, et tulevikus meie põllumajanduse struktuur paremini turu nõudmistele vastaks,“ leidis minister.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara