Tere alustas eksporti Aasiasse ja Ladina-Ameerikasse

Piimatööstusettevõtte Tere Põlva tootmisüksus on eksportinud oma tooteid juba Egiptusesse, Taisse ja Lõuna-Koreasse, juuni lõpus läheb saadetis Venezuelasse, teatas ettevõte.

Tere ekspordijuhi Nikolai Timofejevi sõnul on tänaseks Tere Põlva tootmisüksuses valmistatud tooted jõudnud Egiptusesse, Taisse ja Lõuna-Koreasse. „Juuni lõpus valmistame ette esimese partii piimatooteid Venezuelasse ning lähiajal on plaanis jõuda Tere toodetega ka Indoneesiasse ja Malaisiasse. Teatud riikide toidutraditsioon näeb ette HALAL-sertifikaadi olemasolu,“ ütles Timofejev.

Sertifitseeritud on Tere Põlva tootmisosakonnas valmistatud lõssipulber, petipulber, vadakupulber, Hapustatud (Lactic) või ja rõõsakoorevõi.

HALAL-sertifikaat antakse toodetele, mille tootmisprotsess viiakse läbi ranges vastavuses Islami (Araabia) standardi ning ettevõttes rakendatud HACCP ning ISO-nõuetega. Samuti peavad vastama HALAL-nõuetele kasutatud tooraine, põhimaterjalid ja pesuaine. HALAL-sertifikaati omavad tooted on lubatud moslemitele tarbimiseks.

AS Tere annab tööd rohkem kui 600 inimesele. Tere tootenimekirjas on kokku üle 170 piima- ja juustutoote, mis kuuluvad kaubamärkide Tere, Mumuu, Meloodia Hellus, Merevaik, Kohuke, Natural ja Emma alla.

Eesti Toiduainetööstuse Liit nimetas AS Tere Eesti suurima ekspordikäibe ja suurima ekspordi kasvuga toiduainetööstusettevõtteks. Tere müüs mullu välisturgudele erinevaid piimatooteid kokku 650 miljoni krooni eest.

 

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara