Eesti Energia Kaevandused said loa uutele põlevkivarudele

Eesti Energia Kaevandused said loa kaevandada Vanaküla karjääriväljalt 1,2 miljonit tonni põlevkivi.

Keskkonnaministeerium kinnitas Eesti Energia Kaevanduste taotluse väljastada Vanaküla karjäärivälja kiilutükilt 1,2 miljonit tonni põlevkivi, mis on plaanis välja kaevata tuleva aasta juuniks. „Tegemist on alaga, mis on kiilutükk tänases Vanaküla karjääris ning otstarbekas kaevandada koos Aidu varudega,“ selgitas Eesti Energia Kaevanduste juhatuse esimees Veljo Aleksandrov. Aleksandrov toonitas, et tegemist ei ole uue karjääri avamisega. „Vanaküla karjäärist tuleva põlevkivi rikastamiseks saame kasutada Aidu rikastusvabrikut ning tööde teostamisel Aidu tehnikat ja inimesi,“ täpsustas ta. 

Põlevkivivaru väljastamisel lõhketöid ei tehta ning peale tööde lõppu ala korrastatakse. Vanaküla karjääris hakkab tööle kümmekond inimest.
Eesti Energia Kaevandused on Eesti Energia kontserni kuuluv ettevõte, mis tegeleb põlevkivi kaevandamisega varustamaks elektri- ja õlitootjaid kütuse ning toorainega. Ettevõttel on kaks kaevandust ja kaks karjääri ning raudteeveoga tegelev üksus. Eesti Energia  Kaevandustes töötab enam kui 3000 inimest eelkõige Ida-Virumaalt.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara