Saaremaal Pöide vallas tegutsev alumiiniumpaate tootev firma Alunaut OÜ loodab veel sel aastal alustada esimese naistegrupi väljaõpet väikelaevaehitajateks, kirjutas Meie maa.
“Ettevalmistused koolituse korraldamiseks käivad ning Kuressaare ametikooliga on plaan selleks maha pandud,” kinnitas Alunaut OÜ asutaja ja tegevjuht Mark Muru, andes samal ajal mõista, et ega nähtuses, et paati ehitab naisterahvas, tegelikult midagi harukordset ole.
“Olen näiteks Soomes külastanud ettevõtet, kus keevitaja ülesandeid täitsid naised ja firma juhi hinnangul olid nad ühed paremad töötajad. Ka teenivad minu teada naised oma igapäevast leiba ju meil siin kohalikes metallitöötlemisettevõtetes,” märkis Muru.
Esimene õrnemast soost paadiehitajate grupp tuleb tõenäoliselt viieliikmeline ning alustab vähemalt kaheaastasi õpinguid elukestva õppe raames detsembris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kiiresti muutuval energiamaastikul ei piisa üksnes ambitsioonist, sest üleminek peab olema ka tasakaalus ning realistlik. “Ühendada tuleb ambitsioon ja pragmaatilisus. Üleminek rohemajandusele on võimalik ainult siis, kui rohelised eesmärgid käivad käsikäes majandusliku loogikaga,“ ütleb FILTER Grupi tegevjuht Egert Killing ning kutsub kõiki, keda energiasektori tulevik puudutab, konverentsile.