Eelmisel nädalal mõistis Harju maakohtus ligi 18 miljoni kroonise maksupettuse eest reaalselt ja tingimisi vangi grupi kütuseärimehi, kes nabiti kinni aasta aega tagasi maksuameti juhtimisel toimunud suuroperatsioonil.
Seitsmest kohtualusest neli mõisteti lisaks suures ulatuses maksukelmusele süüdi kuritegelikku ühendusse kuulumises. Ühenduse eesmärk oli teenida varalist kasu vedelkütuse müügilt arvestatud käibemaksu suures ulatuses maksmata jätmisest.
Kohtuotsusest ilmneb, et tegemist oli skeemiga, kus ühendus korraldas Lätist ja Poolast määrdeõli ostu ning selle Eestis edasimüümise diislikütusena, millelt ei ole tasutud aktsiisi ega käibemaksu.
Eestisse toimetatud aktsiisikaup veeti erinevatesse terminalidesse Lääne-Virumaal (AS Raktoom, Hulja tankla ja Roodevälja terminal), kus kütus pumbati ümber sama seltskonna kontrolli all oleva OÜ Grimsley renditud mahutitesse. Laos muudeti vedelkütuse kvaliteedi näitajad diislikütuse sarnaseks ja kaup müüdi edasi vedelkütuse kokkuostjatele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lähemalt loe tänasest Äripäevast või päevapiletiga. Päevapileti saad osta
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.