Parts: alandame kodukulusid läbi energiasäästu

Majandusminister Juhan Parts ütles elektri hinna tõusu teemat kommenteerides, et IRL seisab endiselt kodukulude alandamise eest ning üks võimalus seda teha on investeerida energiasäästu.

"IRL seisab kodukulude alandamise eest ning koalitsioonileppes on sees mitmed selleks tarvilikud sammud, näiteks alates 2013. aastast kaotatakse maamaks kodualuselt maalt ja energia tarbimisega seotud kulude vähendamiseks suunab riik suures mahus investeeringuid kodude ja avalike hoonete energiasäästlikuks tegemiseks," ütles Parts uudisteportaalile Delfi.

Partsi sõnul on elektri tulevase vabaturuhinna osas läbi käinud hinnangute puhul tegemist puhtalt spekulatsioonidega ning elektri tegelik hind kujuneb turul.

Parts rõhutas, et elektri vabaturust rääkides tuleb tähele panna seda, et see ei puuduta võrgutasusid, mis on suuremad kui elektrienergia tariif (näiteks Eesti Energia Kodupakett1 kohaselt moodustab võrgutasud 64,68 endist senti ja energia enda tariif 49,88 senti).

Rahandusministeeriumi kevadine majandusprognoos pakub elektri hinna tõusuks pärast kaht aastat 15 protsenti, aga näiteks riigikogu keskfraktsiooni liige Lembit Kaljuvee pakkus tõusuks läbi võrgutasude tõstmise 30-40 protsenti.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara