Jaapani Fukushima tuumajaama haldav Tepco maksab välja esimesed kahjutasud tuumakatastroofist otseselt kahju saanud inimestele.
"Otsustasime kiiresti maksta,“ ütles Tepco juht Masataka Shimizu firma otsust pressikonverentsil kommenteerides. Pered, kes evakueeriti või kes on sunnitud kõrge radioaktiivsuse tõttu oma majadesse sulguma, saavad miljon jeeni (8300 eurot). Tegemist on esialgsete maksetega, lõplik summa selgub hiljem.
Jaapani meedia andmetel saavad kahjutasu kokku 48 000 majapidamist.
Maavärinast kahjustatud tuumajaama ümber on evakueerimisala pidevalt laiendatud. Suur osa pagendatutest sai kodudest kaasa võtta vaid hädavajalikud isiklikud asjad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Fukushima tuumajaamas jätkub reaktorite jahutamine. Ühtlasi on alustatud radioaktiivsete rusude eemaldamist tuumajaama territooriumilt, et lihtsustada ligipääsu reaktoritele.
Autor: Katri Soe-Surén
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.