Hoolimata Jaapani õnnetusest leppisid Reformierakond ja IRL eile kokku, et jätkavad uuringuid, mis peavad andma vastuse, kas Eestisse tasub ehitada tuumaelektrijaam, kirjutas Postimees.
Uue valitsusliidu läbirääkimistel IRLi esindanud majandusminister Juhan Parts märkis, et kõnelustel lepiti kokku, et Eestis võetakse kasutusele vähemalt kolmanda põlvkonna reaktor. Parts ütles, et seni majandusministeeriumi lauasahtleis oma aega oodanud tuumaenergiaseaduse projekt läheb parlamenti. Majandusministeeriumis valmis juba eelmisel aastal tuumaenergiaseadus, mis reguleerib tuumajaamadele ja jäätmekäitlusele esitatavaid nõudeid, tuumajaama rajamise otsustusprotsessi ning ohutusnõudeid.
Reformierakonda kõnelustel esindanud riigikogu liikme Kaja Kallase sõnul leppisid pooled kokku, et tuleb jätkata uuringuid, kas ja kuhu on mõistlik jaam ehitada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
CNC-tehnoloogia, tööstusrobotid ja fiiberlaserid on vaid mõned märksõnad, mis on muutnud tööstuse olemust. Testi oma teadmisi viktoriinis, mille on koostanud metallitöötlusseadmete pakkuja Aider – kas tead, kes on CNC „isa“ või miks fiiberlaserid on vallutanud tööstuse?