Stora Enso: kindlasti on meie efektiivsus kasvanud

Puidufirma Stora Enso Eesti ASi nõukogu esimees Rait Hiiepuu kinnitas efektiivsuse kasvu nii metsanduses kui ka puidutöötluses.

„Kindlasti, suur osa müügi suurenemisest pea sama arvu töötajatega on efektiivsuse kasv, aga palju on ka seda, et kriisi ajal toodeti alakoormusega. Nüüd on hakanud mahud taastuma,“ rääkis Hiiepuu.

„Mis efektiivsuse kasvu puudutab, mõeldi tootmisprotsessid läbi. Kui olid head ajad, ei analüüsinud keegi, kui efektiivselt sa oma ressursse kasutad,“ selgitas Hiiepuu toimunut. Kindlasti tehti ka investeeringuid, kuid majanduskriisi ajal polnud kaasaegsematesse seadmetesse suunatud summad kuigi suured, arvas ta.

Hiiepuu märkis: „Üldised numbrid käivad ka meie kohta. Oleme protsessid läbi mõelnud, inimeste arvu vähendanud ja suurendanud efektiivsust, seda eelkõige metsavarumises.“ Imavere ja Näpi saetööstustes jäi töötajate arv enam-vähem samaks, lisas ta.

Sellelt aastalt ootab Stora Enso Hiiepuu sõnul häid tulemusi, sest turul on nõudlus olemas.

Äsja avaldatud statistika kohaselt tegid Eesti ettevõtted möödunud aasta neljandas kvartalis pisut vähema arvu töötajatega viiendiku võrra suurema käibe.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara