Eesti Energia kaevureid külm ei sega

Maa all on temperatuur ühtlane, praeguste ilmadega ca +6 kraadi ning töötingimused võrreldes maapealsetega lihtsamadki, sõnas Eesti Energia Kaevanduste tootmisdirektor Erik Väli.

Kaevurid saavad ka pakaseliste ilmadega edukalt hakkama ning töö kulgeb tavapärases rütmis," vastas Väli küsimusele, kuidas mõjutab külm nende ettevõtte tööd.

"Maa-all on temperatuur ühtlane, praeguste ilmadega ca +6 kraadi, tavaliselt paar kraadi kõrgem, kuid hetkel on sissepuhutav õhk jahedam, ning töötingimused võrreldes maapealsetega lihtsamadki - seal ei saja ja on tuulevaiksem," selgitas ta.

Väli rääkis, et Eesti Energia Kaevandustes töötavad masinad järjepidevalt 24 tundi ning juhtidel on kabiinid soojad. "Nii karjäärides kui kaevandustes töötavatel inimestel on spetsiaalsed talvised tööriided ja saapad, mis samuti külma eemal hoiavad."

"Meie kaevanduste masinapark on lisaks põhitööle erandkorras abiks käinud ka kohalike omavalitsuste objektidel ning oli abiks Padaorgu lumevangi jäänud sõidukite vabastamisel," sõnas Väli.

Ka Tartumaa Teed ASi juhatuse liige Jüri Tomson märkis, et külm nende ettevõtte tööd ei mõjuta. „Me oleme ju Põhjamaa, miks see ilm peaks meid üldse mõjutama?“ küsis Tomson.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara