Tiit Nilson: toetama peab nii suuri kui väikeseid

Igal juhul tuleb ettevõtlust toetada ja soodustada, kuidas täpselt, see on juba ühiskondliku kokkuleppe küsimus, rääkis Woodwell AS omanik ja juhatuse esimees Tiit Nilson.

„Minu arvates tuleb toetada seda, mis on elujõuline. Riik on tore asi, aga kahjuks on ettevõtlus see, mis riiki püsti hoiab,“ lausus Nilson.

Nilsoni sõnul on maailma mastaabis Eestis kõik väikeettevõtted ning siin on väikesteks ja suurteks lahterdamine üldiselt ebaõiglane.

Senistes riigipoolsetes toetusmeetmetes näeb Nilson ka mõningaid kitsaskohti. „Kahjuks juhtub väga tihti nii, et ettevõtted kohandavad ennast EASi järgi mitte vastupidi,“ tõi Nilson näite. Puu raiumine pole tõepoolest otseselt eksport, kuid sellest puust valmistatakse midagi, mis läheb ekspordiks, selgitas ta.

Seega ma leian, et toetada tuleb kõike, lisas Nilson.

Tänane päevaküsimus on ajendatud sellest, et eelmisel nädalal tegid 14 suurettevõtet erakondadele omapoolsed ettepanekud prioriteetseteks tegevussuundadeks järgmisel valitsemisperioodil. Ettevõtete juhtide sõnul muudab panustamine ainult väiketootmisele Eesti majanduse haavatavaks ning ebakindlaks.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara