Elcoteqi juht: aasta lõpp tõi rekordilised kasvud

6,6%-line majanduskasv IV kvartalis on väga hea tulemus ning võiks hakata mõtlema, kas see juba ehk liiga järsk pole, kommenteeris rekordilisi tulemusi Elcoteq Tallinn ASi tegevjuht Jan Kotka. 

„Kui me vaatame kogu eelmist aastat, siis loomulikult läks aasta lõpus kasv järsemaks. Kindlasti oli Ericsson sellele suur tugi ja eks mujaltki tuli lisa,“ rääkis Kotka.

Kotka arvates on kõiki esialgseid prognoose ja väljavaateid arvestades ka 3,1% majanduse aastane kasv täitsa korralik tulemus, mida ei peaks häbenema. Seda käsitleti siiski kui veel masuperioodi, ütles Kotka. 

Elcoteqil möödus aasta lõpp Kotka kinnitusel väga-väga kiirelt. „Vaadates 2010. aasta lõppu ja algust, siis seal olid kolmekordsed müügitõusud,“ rääkis juht elavnemisest.  „Kliente tuli poole aasta pealt juurde, klientide nõudlus kasvas aasta lõpus päris tublisti ja üldiselt ka toormaterjali saadavus paranes.“
Lisaks toimub Kotka sõnul Elcoteqis iganädalane laienemine. Tõstame neljandat korda oma võimsust ehk paneme neljanda liini tootmisse püsti, rääkis ta.

2011. aasta analüütikute prognoosid on Kotka sõnul varieerunud 2 kuni 4,5 protsendini. „Kui see sinna nelja peale jääb on see minu arvates väga mõistlik ja stabiilne kasv, mida suudaksime hallata ja mõistlikult käsitleda. Kuuest ja seitsmest ülespoole läheb minu arvates juba piiri peale,“ arvas Kotka.

Ka Elcoteqi jaoks on aasta alanud suhteliselt ootuspäraselt ning tundub tulevat parem aasta. „Õnneks pole ka toimunud mingisuguseid kukkumisi aasta lõpu rekordtulemustega võrreldes,“ kommenteeris juht.
 
Hetkel prognoosid näitavad tõusu ja tõusu just läbi uute klientide, kellega oleme aastat koos alustanud, lisas ta.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara