UPM-Kymmene avas ostudeks rahakotirauad

Euroopa suuruselt teine paberitootja UPM-Kymmene ostab Myllykoski ja Rhein Papieri, kuna tööstusharus toimub konsolideerumine seoses kõrgemate tootmiskulude ja muutusega digiväljaannete suunas, vahendab Bloomberg.

UPM-Kymmene teatas, et äride väärtus on umbes 900 miljonit eurot. Tehing annab ettevõttele seitse ajakirjanduses kasutatava paberitehast Saksamaal, Soomes ja USAs.

"Jõudude koondamine ja tootmist ratsionaliseerimine on hädavajalik kogu tööstusharule Euroopas," ütles UPMi juhatuse esimees Jussi Pesonen. "See tähendab kahjumliku tootmisvõimsuse ja investeeringute sulgemist, et tõsta kuluefektiivsust."

Paberitööstuse ees seisab liitumistelaine, kuna tarbijad kasutavad rohkem digiraamatuid, digiajakirju ja digiajalehti. Ka kasvanud puidu ja vanapaberikulud löövad tootjaid. Tehingust loodetakse enam kui saja miljoni eurost aastast sünergiasäästu.

UPM rahastab tehingut viie miljoni uue aktsia emiteerimisega umbes 60 miljoni euro väärtuses. Ülejäänud osa rahastatakse pikaajaliste võlakirjadega. Tehing loodetakse lõpule viia teises kvartalis.

UPMi aktsia on aastaga tõusnud 65 protsenti. Ettevõtte turuväärtus oli 6,7 miljardit eurot. Täna tõusis aktsia hind 7,41 protsenti, 12,80 eurole.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara